ÖN KAYIT

Ön kayıt işlemi mevcut kontenjan dahilinde öğrencilerin yurdumuzda kalma taleplerini yönetime iletebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Öğrenciler ön kayıt formunu teslim ederek önümüzdeki eğitim öğretim yılında hangi tip odada kalmak istediklerini ve varsa oda arkadaşı tercihlerini belirtebileceklerdir.

Yurdumuzun ön kayıt süreci genelde her Ağustos’un başında yapılmaktadır. Ancak kesin başlangıç tarihi için mutlaka Yurdun ‘Duyuru’ sayfası takip edilmelidir. İlan verildiğinde tüm yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz kontenjan sıralamasında yer almak için ön kayıt formunu doldurup yurt yönetimine e-posta veya elden iletmelidir. Sıralama ön kayıt formların teslim ediliş tarihi ve saatine göre oluşturulmaktadır. Ön kayıt sürecinin sonunda yurtta kalmaya hak kazanan yeni öğrencilerimiz yine Yurdun ‘Duyuru’ sayfasında ilan edilmektedir. Hak kazanamayan öğrenciler yedek listesine alınmaktadır ve kontenjan oluştukça yedek listesinden öğrenci alımı yapılmaktadır.

UYARI: Ön kayıt formu kesin kayıt belgesi DEĞİLDİRKesin kayıt ancak yurt ücreti ve oda depozitosunun yatırılması ile aşağıdaki diğer gerekli belgelerin yurt yönetimine teslim edilmesi ile gerçekleşmektedir.

Yurda kabul edildiklerine dair haberdar edilen tüm yeni öğrencilerin yerlerini kesinleştirebilmek için kendilerine belirtilen tarihe kadar yurt ücretini ve depozitoyu yatırmaları gerekmektedir. 

Ön Kayıt Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

BAŞVURU BELGELERİ

Öğrencilerimizin yurda kesin kayıt yaptırabilmeleri için kayıt sırasında Yurt Müdürlüğüne teslim etmeleri gereken belgeler aşağıda yer almaktadır. 

Toplanması gereken belgelerin takibini kolayca yapabilmek için aşağıdaki listenin çıktısı alınabilir.

□ Öğrenci Kimliği/Belgesi: Ufuk Üniversitesi öğrencisi olduğunu ıspatlayan Öğrenci İşlerinden alınmış öğrenci belgesi

□  Adli Sicil Belgesi (www.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirsiniz.)

□  Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan nüfus cüzdanı fotokopisi

□  Velinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan nüfus cüzdanı fotokopisi

□  Vesikalık fotoğraf: 2 adet yeni çekilmiş

□  Ücret ve Depozito Dekontu: Yurt ücretini ve depozito bedelini Halkbank Çukurambar Şubesi (Şube kodu: 1310), TL Hesap Numarası: 16100016, IBAN: TR59 0001 2001 3100 0016 1000 16  Ufuk Üniversitesi hesabına yatırıldığına dair üzerinde “YURT ÜCRETİ” ve “YURT DEPOZİTOSU” ibaresi bulunan dekont

Sağlık raporu: durumunun yurtta kalmasına elverişli olduğunu belirten sağlık kuruluşlarından alınacak rapor. Rapor alınırken aşağıdaki kan testleri de yaptırılmalıdır.

□  Kan Testleri: 

    1. AIDS (HIV) Testi

    2. Hepatit B ve C (HBsAg, antiHBS, antiHCV)

    3. Tüberküloz Testi: Hastaneden alınmış akçiğer grafisi raporu veya Verem Savaşım           Merkezinden alınmış PPD test sonucu)

    4. Kan Grubu raporu veya kartı 

ÖNEMLİ NOT: PPD TESTİ UFUK ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE SAĞLANAN BİR HİZMET DEĞİLDİR. 

 

YURT ÜCRETLERİ

2017-2018 eğitim öğretim yılı için belirlenmiş olan yurt ücretleri:

TEK KİŞİLİK ODA: 9800 TL

ÇİFT KİŞİLİK ODA: 7400 TL

DEPOZİTO: 1000 TL 

Depozito her öğrenciden tahsil edilmektedir ve öğrenciye zimmetlenen odada ve içindeki eşyalarda oluşan zarar ziyanı karşılamak üzere alınmaktadır. Yıl sonunda zarar ziyan tespiti yoksa depozitonun tamamı iade edilir. Zarar ziyan tespit edilirse hasarı karşılayacak miktar kesildikten sonra depozitonun kalanı iade edilir.

Yurt ücretleri iki eşit taksitle tahsil edilmektedir. Güz ve Bahar dönemleri için ödemelerin yapılması gerektiği son tarihler yurt yönetimi tarafından yurdun ‘Duyuru’ sayfasında ilan edilir. Ödemesini belirtilen süre içerisinde yapmamış veya kayıt belgelerinde eksikliği olan öğrenciler yurda kabul edilmeyecektir.

 

ÖNEMLİ NOT: YURT ÜCRETİ ÖDEME İŞLEMLERİNİ İNTERNET ÜZERİNDEN YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZ OLUŞTURDUKLARI ELEKTRONİK DEKONTUN ÜZERİNE YUKARIDA BELİRTİLMİŞ OLAN KİMLİK VE DÖNEM BİLGİLERİNİ ‘NOT’ VEYA ‘AÇIKLAMA’ KISMINA İŞLEDİKTEN SONRA DEKONTU YURDUN E-POSTA ADRESİNE GÖNDERMELERİ YETERLİDİR. AYRICA ÇIKTI İBRAZ ETMELERİNE GEREK YOKTUR. BANKADAN KAĞIT MAKBUZ ALAN TÜM DİĞER ÖĞRENCİLERİMİZ DEKONTUN ASLINI YURT OFİSİNE TESLİM ETMEK ZORUNDADIR.