Türkiye Çapında Düzenlenen Farazi Dava Yarışmasında Fakültemiz Öğrencilerinin Başarısı

2016-2017 Akademik Yılında Türkiye genelinde yapılan ve Ankara Hukuk Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen 4. Mekteb-i Adliye Farazi Dava Yarışması Yazılı Aşama Sonuçlarına göre Üniversitemiz 4. olmuştur. Üniversitemizden yarışmaya katılan “Adaletin Doğuşu” rumuzlu grubun üyeleri olan Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencileri Fatma Baydemir, Ali Ömür Gültekin, Bengisu Yörükoğlu ve Mikail Öztürk, başarılarını sınıf arkadaşları Zeynep Başak Gülsoy’un aziz hatırasına ithaf etmiştir. Öğrencilerimizi kutluyoruz. http://ankarahukukdusuncetoplulugu.blogspot.com.tr/2017/02/4mekteb-i-adliye-farazi-dava-yarismasi.html
IMG-20170301-WA0000_640x480 adaletindogusu_640x480
 

UFUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

ZEYNEP BAŞAK GÜLSOY ANISINA DENEME YARIŞMASI

Bu yıl ilki düzenlenen “Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması”nın konusu “Şiddet” olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı 13 Mart 2016’da Güvenpark terör saldırısında kaybettiğimiz Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeynep Başak Gülsoy’un anısını yaşatmak ve hukuk öğrencilerinin hukuksal ve toplumsal sorunlara ilişkin duyarlılıklarına katkıda bulunmak, yazınsal becerilerini geliştirmektir.Sevgili öğrencimiz Zeynep Başak Gülsoy yüreğimizde hep genç kalarak yaşayacağı için ödül her yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftasında verilecektir. 

Yarışma Şartları 

ZBG Son 

 (YENİ) Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması Seçici Kurulu belirlenmiştir. Seçici Kurul aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:
1- Yekta Güngör ÖZDEN (Başkan)- Anayasa Mahkemesi Onursal Başkanı, Ufuk Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi
2- Prof. Dr. Yusuf Gürcan ÜLTANIR- Ufuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı
3- Okutman Mustafa YÜCEL – Türk Dili ve Edebiyatı.

(En son düzenleme tarihi: 06.02.2017) 

 

Tanıtım kataloğu için TIKLAYINIZ.