20.09.2017 – Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlisi Ulaş Taştekin, 13-15 Eylül 2017 tarihleri arasında International Initiative for Promoting Political Economy (IIPPE), Critical Political Economy Research Network (CPERN) ve Berlin Institute for International Political Economy (IPE) tarafından Berlin School of Law and Economics’de düzenlenen “8th Annual Conference in Political Economy: The Political Economy of Inequalities and Instabilities in the 21st Century” kongresine “Türk Metal: A Union as the Condensed Form of State-Capital-Labor Relations” başlıklı akademik bildirisi ile katılarak Ufuk Üniversitesi’ni temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

12.06.2017 – Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor Mehmet GÜNEŞ, 27-29 Nisan 2017 tarihleri arasında 100nci Yıl Üniversitesi Van’da düzenlenen “Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu”na “Türkiye’de Başkanlık Sistemi Tartışmalarında Bakan ve Bakan Yardımcılıklarının Geleceği” başlıklı akademik bildirisi ile katılarak Ufuk Üniversitesini temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

12.06.2017 – Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor Mehmet GÜNEŞ, 11-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Malatya’da düzenlenen “Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi IV”ne “Küresel Siyasette Demokratik Katılım Örneği Olarak: Yurtdışındaki Vatandaşların Siyasal Katılımı” başlıklı akademik bildirisi ile katılarak Ufuk Üniversitesini temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

23.12.2016 – Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor Mehmet GÜNEŞ, 19-21 Ekim 2016 tarihleri arasında Elazığ’da düzenlenen “Türk Basın Tarihi Uluslararası Sempozyumuna” “Türk Basın Tarihinde Tekzip Hakkı ve Gelişimi” başlıklı akademik bildirisi ile katılarak Ufuk Üniversitesini temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

19.12.2016 – Üniversitemiz Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öncülüğünde ilk kez Ankara Üniversiteleri Uluslararası İlişkiler Platformu Ufuk Üniversitesi İncek Rıdvan Ege Kampüsü’nde 15 Aralık 2016 tarihinde toplanmıştır. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

05.12.2016 – Üniversitemiz İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oya AKGÖNENÇ MUĞİSUDDİN’in, Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan Yeni Türkiye Bilim ve Teknoloji Özel Sayısı‘nın (Sayı 88) Fütürolojik Değerlendirmeler Bölümü’nde “Çağdaş Jeo-Politik Dengeler, Mega Trendler ve Türkiye” başlıkla makalesi yayınlamıştır. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

05.12.2016 – Üniversitemiz İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oya AKGÖNENÇ MUĞİSUDDİN’in, Muslim Institute tarafından yayınlanan Muslim Perspectives adlı akademik derginin 1. Sayısında “Palestine-Israel Conflict and Israeli Strategies” başlıklı makalesi yayınlanmıştır. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

09.03.2016 – Üniversitemiz İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Oya AKGÖNENÇ MUĞİSUDDİN, 8 Mart 2016 tarihinde Doğu Batı Akademisi tarafından MEMUR-SEN Genel Merkezi’nde düzenlenen Medeniyet & Siyaset Konuşmaları Programı kapsamında “Dış Politikada Kültürel Stratejinin Etkisi”  başlıklı bir konuşma yaparak Ufuk Üniversitesi’ni temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız. 

 

Üniversitemiz İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Metin ÖZTÜRK, Asya Çalışmaları Merkezi‘nin resmi internet sitesinde (www.ascmer.org) yayınladığı akademik yazılarıyla Ufuk Üniversitesi’ni temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor Mehmet GÜNEŞ, 3-4 Şubat 2016 tarihleri arasında KKTC’de düzenlenen “Uluslararası Akdeniz’de Çevresel Güvenlik” Konferansına “Avrupa Birliği’nin Çevre ve Enerji Politikalarında Doğu Akdeniz Gazının Tehdit ve İmkânları” başlıklı akademik bildirisi ile katılarak Ufuk Üniversitesi’ni temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor Mehmet GÜNEŞ, 15-17 Ekim 2015 tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi tarafından Konya’da düzenlenen “Kamu Yönetiminde Değişimin Yönü ve Etkileri” Temalı 13.Ulusal Kamu Yönetimi Kongresine “Kamu Yönetiminde Geçici Koruma Rejimi ve Yakın Gelecekte Türk Kamu Güvenliğinde Potansiyel Bir Sorun Olarak: Suriyeli Mülteciler” başlıklı akademik bildirisi ile katılarak Ufuk Üniversitesi’ni temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlisi Rabia Burçin YAVUZ, Türk Sosyal Bilimler Derneği tarafından 23-25 Kasım 2015 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 14. Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi‘nde sunduğu “Geri Dönüş mü? Yoksa Ebedi Varoluş mu?: Rousseau ve Schmit’te Din-Siyaset İlişkisi” başlıklı bildirisi ile Ufuk Üniversitesi’ni temsil etmiştir. Detaylı bilgi için linke tıklayınız. 

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülen ELMAS ARSLAN’ın “Why is the Eurozone in Crisis” başlıklı makalesi Advances in Economics and Business adlı dergide (Vol:3, No:7, pp.272-278. DOI: 10.13189/aeb.2015.030703) yayınlanmıştır. Detaylı bilgi için linke tıklayınız.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülen ELMAS ARSLAN 11-13 Haziran tarihlerinde Pekin’de düzenlenen World Business Research Conference adlı konferansta “Why Eoruzone in Crises” adlı bir bildiri tebliğ etmiştir. 

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yelda DEMİRAĞ’ın “Rusya Federasyonu’nun Güney Kafkasya Politikası”, Türkiye-Gürcistan” ve “Türkiye-Ermenistan İlişkileri” başlıklı üç yazısı Yeni Türkiye dergisinin Kafkaslar Özel Sayısında (Temmuz-Aralık 2015) yayınlanmıştır.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yelda DEMİRAĞ, TANDEM (Türk-Alman Dayanışma ve Entegrasyon Derneği), Konrad Adenauer Stiftung Derneği ve Erzincan Üniversitesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Avrupa Birliği Eğitimi Programı kapsamında, Niğde Üniversitesi’nde (Kasım 2015) ve Karabük Üniversitesi’nde (Aralık 2015) seminer vermiştir.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celalettin YAVUZ’un, Ümit ÖZDAĞ tarafından derlenen Milli Güvenlik Teorisi (Kripto Yayınları, 2015) adlı kitapta “Strateji ve Güç Kullanma” başlıklı yazısı yayınlanmıştır.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celalettin YAVUZ’un “Suriye’deki İç Savaşın Türkiye Ekonomisine Etkileri” başlıklı makalesi Devlet Dergisi‘nin 463. Sayısında (Ocak – Şubat 2015) yayınlanmıştır. 

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celalettin YAVUZ, 4 Aralık 2015 tarihinde Genç Sosyal Bilimciler Derneği’nin İstanbul’da Haliç Üniversitesi’nde düzenlediği I. Ulusal Gençlik Çalıştayı‘nda “Türk Dış Politikası” hakkında konuşma yapmıştır.

 

Üniversitemizin İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi Emekli Büyükelçi Alev KILIÇ’ın 2015 yılı itibariyle katıldığı akademik faaliyetler ve yayınlanan yazılarıyla ilgili detaylı bilgi için linke tıklayınız.