Ufuk Üniversitesi Zeynep Başak Gülsoy Anısına

Deneme Yarışması 2018 Ödül Töreni 

jpg2pdf1-page-001

kardelen son sonuçlar-page-001

DYHjMrqXcAAQfm2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferans: “Özgürlüğün Temeli Olarak Sosyolojik Farkındalık”

9 Mayıs 2018 Çarşamba 14.00-16.00 İncek Yerleşkesi Konferans Salonu

Konferans-9-Mayis-Ufuk-Turkbagmayıs-2018-ahmet-ulvi-türkbag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Etkinlikleri

8mart2018

mart-2018-toplumsal-cinsiyet (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 Mart 2018 Dünya Emekçi Kadınlar Günü Konferansı:

“Cinsiyet Temelli Şiddet ve Ayrımcılık” 

Ufuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tevfik Tezcaner’in katılımıyla gerçekleşen etkinlik, cinsiyet temelli şiddete ilişkin bir yansı gösterimiyle başladı.

Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ar. Gör. Kardelen Kamiloğlu’nun hazırlayıp sunduğu yansı gösteriminin ardından Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Nezahat Doğan Demiray, “‘Suffragette’ Akımı ve Devlet Şiddetine Karşı Kazanılan Haklar” konulu sunumuyla tarihsel açıdan dönüm noktası niteliğindeki olaylar bağlamında Birleşik Krallık’ta siyasal haklar mücadelesini o dönemin görsel malzemelerini de kullanarak anlattı.

Son olarak Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Özge Yücel, “İstanbul Sözleşmesi Çerçevesinde Şiddet ve Ayrımcılık İlişkisi” konulu sunumuyla Türkiye’nin taraf olduğu Avrupa Konseyi Ev İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve Bununla Mücadele Hakkında Sözleşme bağlamında cinsiyet temelli şiddetin sebep ve sonuçları ile bunun cinsiyet temelli ayrımcılıkla ilişkisini yargı kararlarından da yararlanarak açıkladı.

 

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması

2017 Ödül Töreni

 Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak, öğrencimiz Zeynep Başak Gülsoy’un anısını yaşatmak ve onu ölümsüzleştirmek için tüm hukuk fakültesi öğrencileri arasında düzenlenen“şiddet”  konulu deneme yarışması ödül töreni Zeynep Başak Gülsoy ve Nusrettin Can Çalkınsın’ın Yakınlarının da katılımı ile 10 Mayıs 2016 tarihinde saat 11.00’de Ufuk Üniversitesi Rıdvan Ege Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

P1050253P1050260

    Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Cin ve Düzenleme Kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Nezahat Demiray’ın açılış konuşmalarıyla başlayan tören, Anayasa Mahkemesi Onursal Başkanı ve Ufuk Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi, yazar, Sayın Yekta Güngör Özden’nin şiir dinletisi ile devam etti. 

P1050254P1050258 

P1050281

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Anayasa Mahkemesi Onursal Başkanı Yekta Güngör Özden, Ufuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Gürcan Ültanır ve Türk Dili Okutmanı Mustafa Yücel’den oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda 4 deneme ilk üç derecede ödüle hak kazanırken, 3 deneme de özendirme ödülüne değer bulundu.

    Özendirme Ödülünü kazanan, “İçimizdeki Düşman” başlıklı denemesiyle Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Eliz Atlı, “Bir Garip Değişim” başlıklı denemesiyle Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Bengisu Özyiğit, “Güvercinin Söylediği” başlıklı denemesiyle Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Cem Acer katılmcılara ödülleri Seçici Kurul Üyesi Mustafa Yücel tarafından takdim edildi. Zeynep Başak Gülsoy Anısına düzenlenen “şiddet” konulu deneme yarışması üçüncüsü; “Güzyazı” başlıklı denemesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Özlem Yılmaz Tan sınavı olması sebebiyle ödül törenine katılamazken, yarışma ikincileri; “Kim Silecek Masum Kanın Çıkmaz Lekesini” başlıklı denemesiyle Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Mehmet Zahit Eren ve “Karalama Defteri” başlıklı denemesiyle Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ve Zeynep Başak’ın sınıf arkadaşlarından Gizem Aslan’a ise ödülü  Ufuk Üniversitesi Eğitim fakültesi dekanı ve seçici kurul üyesi Prof. Dr. Yusuf Gürcan Ültanır takdim etti.

   Zeynep Başak Gülsoy Anısına düzenlenen “şiddet” konulu deneme yarışması birincisi; “Kadın Olmak” başlıklı denemesiyle Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi ve Zeynep Başak’ın sınıf arkadaşı Selgin Kambak olurken kendisine ödülünü Anayasa Mah. Onursal Başkanı ve Seçici Kurul başkanı Yekta Güngör Özden takdim etti. 

P1050268

P1050272

 

   Zeynep Başak Gülsoy Ailesi tarafından, deneme yarışması sonucunda ödüle hak kazanan öğrencilere hatıra amacıyla kalem ve çiçek takdim edilmesi sonrasında, seçici kurul üyelerine Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından teşekkürler sunuldu.

P1050278   P1050264

     Ödül Töreni ardından Üniversitemiz Psikoloji bölümü Öğretim üyelerinden  Yrd. Doç. Dr. Meltem Anafarta Şendağ ve kendisine  bandoneon ile eşlik eden Burak Şendağ tarafından tango eserlerinden oluşan şan dinletisi beğeniyle izlenerek, ödül töreninin sonuna gelindi.

Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak Zeynep Başak Gülsoy Anısına düzenlenen deneme yarışması kazananlarını tebrik eder; yarışmaya katılan ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. 

Türkiye Çapında Düzenlenen Farazi Dava Yarışmasında Fakültemiz Öğrencilerinin Başarısı

2016-2017 Akademik Yılında Türkiye genelinde yapılan ve Ankara Hukuk Düşünce Topluluğu tarafından düzenlenen 4. Mekteb-i Adliye Farazi Dava Yarışması Yazılı Aşama Sonuçlarına göre Üniversitemiz 4. olmuştur. Üniversitemizden yarışmaya katılan “Adaletin Doğuşu” rumuzlu grubun üyeleri olan Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencileri Fatma Baydemir, Ali Ömür Gültekin, Bengisu Yörükoğlu ve Mikail Öztürk, başarılarını sınıf arkadaşları Zeynep Başak Gülsoy’un aziz hatırasına ithaf etmiştir. Öğrencilerimizi kutluyoruz. 
http://ankarahukukdusuncetoplulugu.blogspot.com.tr/2017/02/4mekteb-i-adliye-farazi-dava-yarismasi.html
IMG-20170301-WA0000_640x480 adaletindogusu_640x480
  

TBMM YASAMA SEMİNERİ

     MODEL PARLAMENTO – 04.11.2015

TMMM Yasama Semineri Model Parlamento yasasem3yasama semineri2